Általános szerződési feltételek

 

Általános szerződési feltételek

 

I. Az eladó meghatározása

1.1. Ezen általános szerződési feltételek (a továbbiakban „ÁSZF“) szabályozzák a jogviszonyt az eladó

Cégnév: FEREX, s.r.o.
Székhely: Vodná 23, Nitra 949 01, Szlovákia

bejegyezve a Nyitrai Járásbíróság Cégjegyzékébe, szekció: Kft, beiktatva a 2809/N lajstromszám alatt
Cégjegyzékszáma: 17682258

Adószáma: 2020405156

Közösségi adószáma: SK2020405156
Bankszámlaszám: HU24 1040 3332 5052 7080 7454 1002

Az eladó hozzáadottérték-adó fizetője

(a továbbiakban „Eladó“ vagy „Kereskedő”) és minden személy között, aki az Eladó Webhelyén kínált termékek Vásárlója, és aki minden olyan személy, aki Vásárló a Kereskedő weboldalán kínált termékek tekintetében, és aki fogyasztóként lép fel a jelen Általános Szerződési Feltételek további rendelkezései és a fogyasztót meghatározó vonatkozó jogszabályok értelmében, a Szlovák Köztársaság hatályos jogszabályai szerint, különösen a következő törvények értelmében: 108/2024. sz. törvény a fogyasztóvédelemről és egyes törvények módosításáról és kiegészítéséről, valamint a 40/1964. sz. törvény a Polgári Törvénykönyvről a hatályos szövege szerint.

 

1.2. Az Eladó e-mail címe és telefonszáma:

E-mail cím: info@ferex.hu

Telefonszám: 0918222229

Honlap: www.ferex.hu

 

1.3. Az írásbeli dokumentumok, panaszok és szerződéstől való elállások postai címe:

 FEREX, s.r.o., Vodná 23, Nitra 949 01, Szlovákia

 

II. Fogalmak definíciója

2.1. A jelen általános szerződési feltételek céljaira a Kereskedő a 108/2024. (X.) Fogyasztóvédelmi törvény hatályos változatának megfelelően az alábbi fogalmakat ismerteti és definiálja:

2.2. A távollevők közötti szerződés az a szerződés, amelyet a Kereskedő és a Vásárló köt kizárólag egy vagy több távközlési kommunikációs eszközön keresztül, a Kereskedő és a Vásárló személyes jelenléte nélkül, elsősorban online felületen, elektronikus levelezésben, telefonon, faxon, címzett levélben vagy termékkatalógus alapján.

2.3. A kereskedő (a továbbiakban: „Eladó”) olyan természetes vagy jogi személy, aki fogyasztói szerződés keretében, az abból eredő kötelezettségekkel vagy a kereskedelmi gyakorlattal összefüggésben üzleti vagy szakmai tevékenysége során jár el, akár más személy közreműködésével, aki az Eladó nevében vagy megbízásából jár el.

2.4. A fogyasztó olyan természetes személy, aki fogyasztói szerződés keretében, az abból eredő kötelezettségekkel vagy a kereskedelmi gyakorlattal összefüggésben nem üzleti vagy szakmai tevékenység keretében jár el.

2.5. Fogyasztói szerződésnek minősül minden olyan szerződés, függetlenül annak jogi formájától, amelyet a kereskedő a fogyasztóval köt.

2.6. A webáruház fogalma megegyezik az „Elektronikus áruház” és a „Webhely” kifejezésekkel.

2.7. Vásárló minden olyan természetes vagy jogi személy, amely megrendelést adott le elsősorban az Eladó webhelyén vagy más távközlési eszközök segítségével.

2.8. Tartós médiatárhely olyan eszköz, amely lehetővé teszi a fogyasztó vagy az Eladó számára, hogy az információkat tárolja addig, amíg azok megfelelnek a rájuk vonatkozó céloknak, valamint olyan módon, amely lehetővé teszi ezen információk módosítás nélküli másolását jövőbeli felhasználás céljából. Ilyen tartós médiatárhelyek például a levél, e-mail, pendrive, CD, DVD, memóriakártya vagy a számítógép merevlemeze.

2.9. A termék áru, szolgáltatás vagy digitális tartalom.

III. Alapvető rendelkezések

3.1. Ezek az Általános szerződési feltételek szabályozzák az Eladó és a Vásárló, azaz fogyasztó közötti jogviszonyt.

3.2. Arra a szerződéses viszonyra (mint a további jogviszonyokra, amelyek a szerződéses viszonyon alapulnak), amelyben a Vásárló nem fogyasztóként szerepel, a Kereskedelmi Kódex módosított 513/1991. sz. törvény vonatkozó rendelkezései, valamint a kapcsolódó szabályzatok érvényesek.

III. Alapvető rendelkezések

3.1. Ezek az Általános szerződési feltételek szabályozzák az Eladó és a Vásárló, azaz fogyasztó közötti jogviszonyt.

3.2. Arra a szerződéses viszonyra (mint a további jogviszonyokra, amelyek a szerződéses viszonyon alapulnak), amelyben a Vásárló nem fogyasztóként szerepel, a Kereskedelmi Kódex módosított 513/1991. sz. törvény vonatkozó rendelkezései, valamint a kapcsolódó szabályzatok érvényesek.

IV. A termék megrendelése – adásvételi szerződés megkötése

4.1. A Vevő részéről az adásvételi szerződés megkötésére irányuló ajánlat a Vevő által leadott rendelés, amelyet elsősorban a Kereskedő weboldalán keresztül, illetve más távközlési eszközök segítségével ad le.

4.2. A Vásárló és a Kereskedő közötti adásvételi szerződés abban a pillanatban kötődik meg, amikor a Vásárló megkapja a rendelésről szóló visszaigazolást, amelyet a Vásárló ezen ÁSZF 4.1. pontja alapján adott le. A visszaigazolás elektronikusan, e-mail formájában érkezik a Vásárló számára arra az e-mail címre, amelyet a Vásárló a megrendelés leadásakor megadott a Webhelyen.

V. Az adásvételi szerződés megszűnése

5.1. Az adásvételi szerződés határozott időre jön létre, és elsősorban az Eladó és a Vevő összes kötelezettségének teljesítésével szűnik meg. Ez különösen a termékek kézbesítésével és kifizetésével valósul meg az adásvételi szerződésben meghatározottak szerint. Ez a rendelkezés nem érinti a Vevő jogait a kereskedő általi termékhibákért való törvényes felelősség tekintetében.

VI. A termék eladási ára – információ az eladási árról

6.1. Az Eladó webhelyén megvásárlásra kínált áruk és szolgáltatások ára (a továbbiakban „eladási ár”) minden terméknél külön fel van tüntetve, és a Vásárló által leadott megrendelés pillanatában érvényes.

6.2. Az Eladó webhelyén feltüntetett termékek és szolgáltatások ára a termékek és a szolgáltatások teljes ára, beleértve az összes adót, miközben ez az információ jól látható módon fel van tüntetve az Eladó webhelyén.

 

VII. Termékek kézbesítése

7.1. Abban az esetben, ha a Vásárló utánvétes fizetést választott, ezen ÁSZF 4.2. pontjának értelmében megkötött adásvételi szerződés alapján az Eladó köteles teljesíteni a megrendelést és kézbesíteni a terméket a Vásárló számára legkésőbb az adásvételi szerződés megkötésétől számított 30 napon belül.

7.1.1. Abban az esetben, ha a Vásárló az utánvétes fizetési módtól eltérő fizetési módot választott, az Eladó köteles teljesíteni a megrendelést és kézbesíteni a Vásárlónak a termékeket a 4.2. pont és ezen ÁSZF alapján megkötött adásvételi szerződéstől számított 30 napon belül. A Vásárlónak kötelessége kifizetni az Eladó részére a megrendelés árát. Abban az esetben, ha az ÁSZF 7.1.1. pontjában feltüntetett mindkét feltétel teljesült (azaz az adásvételi szerződés megkötött és a megrendelés ára az Eladó részére ki lett fizetve), az Eladó köteles a Vásárlónak átadni a termékeket legkésőbb az említett feltételek teljesítésétől számított 30 napon belül. A raktáron lévő termékeket az Eladó általában az adásvételi szerződés megkötésétől számított 1 munkanapon belül, vagy a megrendelés teljes összege Eladónak történő kifizetésétől számított 1 munkanapon belül küldi el.

VIII. Tulajdonjog átszállása

8.1. Az eladott dolog tulajdonjoga és a véletlen hibából, véletlen elromlásból vagy a dolog elvesztésének veszélyéből eredő felelősség a termék kézbesítésének pillanatában átszáll a Vásárlóra.

IX. Fizetési mód

9.1. Az Eladó webhelyén található termékekért és szolgáltatásokért az alábbi módokon tud fizetni:

9.1.1. Utánvétes fizetési mód – díja 400 Ft

9.1.2. Online kártyás fizetés GP WebPay fizetési kapun keresztül – díja 0 Ft

9.1.3. Banki átutalás az Eladó bankszámlaszámára – díja 0 Ft

X. Szállítási díjak – a termékek szállítási módjai és szállítási költségei

10.1. A termékek és szolgáltatások vételárába nem tartoznak a szállítási költségek, sem más, a termékek szállításával kapcsolatos költségek.

10.2. A megrendelt termékek szállítási módjai és szállítási költségei:

10.2.1. Szállítási mód:

10.2.1.1. Futárszolgálat

10.2.2. Szállítási költség:

10.2.2.1. Az Eladó az Eladó webhelyén a vásárlási folyamat során tájékoztatja a Vásárlót az egyes szállítási díjakról, mégpedig az adásvételi szerződés megkötése előtt a szállítási és fizetési mód lépésben, mivel a szállítási költség nem állapítható meg a megrendelésben lévő összes termék mérete és súlya nélkül. A termékek szállítási költsége az egy megrendelésben lévő termékek összsúlyától és térfogatától függ.

XI. Szerződéstől való elállás indok megadása nélkül

11.1. A fogyasztónak indok megadása nélkül is joga van elállni a távollévő szerződéstől és az eladó telephelyén kívül kötött szerződéstől az ezen ÁSZF XI.1 fejezetének 12.1. – 12.3. pontjában leírt időtartamban, ezalól kivételt képeznek azok a szerződések, melyek tárgya:

11.2. Szolgáltatások biztosítása, ha a teljes szolgáltatás biztosítva lett és a szolgáltatás biztosítása még a szerződéstől való elállás lejárata előtt elkezdődött a fogyasztó kimondott beleegyezésével, és a fogyasztó kijelentette, hogy tudomásul vette, hogy a beleegyezéssel elveszíti a szolgáltatás teljes biztosítása után a szerződéstől való elállás jogát, ha a szerződés alapján a fogyasztónak kötelessége kifizetni az árat.

11.3. A termék kézbesítése vagy biztosítása, amelynek eladási ára függ a pénzpiacon lévő árak mozgásától, amelyet az eladó nem tud befolyásolni, és amelyre sor kerülhet a szerződéstől való elállás időszaka alatt.

11.4. A személyre szabott vagy a fogyasztó külön kérésére legyártott termék kézbesítése.

11.5. Termék kézbesítése, melynek minősége gyorsan csökkenhet vagy elromolhat.

11.6. Védőfóliába vagy védőcsomagolásban lévő termék kézbesítése, amely egészségvédelmi és higiéniai szempontból nem alkalmas a visszaküldésre, ha a kézbesítés után a védőfólia megsérült.

11.7. Az áru szállítása, amely a természeténél fogva a szállítás után elválaszthatatlanul keveredhet más árukkal.

11.8. Alkoholos italok szállítása, amelyek ára a szerződés megkötésekor lett meghatározva, és amelyek szállítása leghamarabb 30 nap múlva lehetséges, a termékek ára pedig a piaci ármozgásoktól függ, amelyet a kereskedő nem tud befolyásolni.

11.9. Sürgős javítások vagy karbantartás elvégzése a fogyasztó otthonában tett látogatás során, amelyet a fogyasztó kifejezetten kért a kereskedőtől; ez nem vonatkozik olyan szerződésekre, amelyek tárgya nem javítás vagy karbantartás, illetve olyan szerződésekre, amelyek tárgya nem a javításhoz vagy karbantartáshoz szükséges pótalkatrész szállítása, ha a szerződéseket a kereskedő fogyasztónál tett látogatása során kötötték, és a fogyasztó ezeket az árukat vagy szolgáltatásokat előzetesen nem rendelte meg.

11.10. Hangfelvételek, képfelvételek, audiovizuális felvételek vagy szoftverek szállítása védőcsomagolásban, amelyet a szállítás után felbontottak.

11.11. Időszaki kiadványok szállítása, kivéve, ha azokat előfizetési szerződés alapján szállítják.

11.12. Nyilvános árverésen vásárolt áru.

11.13. Szálláshely-szolgáltatások nyújtása nem lakhatási célra, áruszállítás, autókölcsönzés, étkezési szolgáltatások nyújtása vagy szabadidős tevékenységekhez kapcsolódó szolgáltatások biztosítása, ha a szerződés szerint az eladónak ezeket a szolgáltatásokat pontosan meghatározott időpontban vagy meghatározott határidőn belül kell nyújtania.

11.14. Nem anyagi hordozón történő digitális tartalom szállítása, ha a digitális tartalom szállítása megkezdődött, és a fogyasztó kifejezetten beleegyezett a digitális tartalom szállításának megkezdésébe a szerződéstől való elállás határidejének lejárta előtt. A fogyasztó kijelentette, hogy megfelelően tájékoztatták arról, hogy a beleegyezés kifejezésével elveszíti a szerződéstől való elállás jogát a digitális tartalom szállításának megkezdésével, és az eladó a fogyasztónak a 108/2024. sz. törvény 17. § (12) bekezdés b) pontja vagy a (13) bekezdés b) pontja szerinti megerősítést adott, ha a fogyasztó a szerződés szerint köteles megfizetni az árat.

12. A távollévők közötti szerződés és a kereskedő székhelyén kívül kötött szerződésből való elállási jog gyakorlása

12.1. A fogyasztó elállhat a távollévők között kötött szerződéstől vagy a kereskedő üzlethelyiségein kívül kötött szerződéstől az alábbiak szerint:

a) 30 napon belül a szerződés megkötésétől számítva, amennyiben a szerződés tárgya a szolgáltatás biztosítása, a víz szolgáltatására vonatkozó szerződés, amely sem korlátozott mennyiségben, sem meghatározott mennyiségben nem eladó, valamint a hőszolgáltatásra vonatkozó szerződés és a nem anyagi hordozón történő digitális tartalom biztosítására vonatkozó szerződés;

b) 30 napon belül a szerződés megkötésétől számítva, nem kívánt látogatás esetén vagy annak kapcsán, illetve vásárlási eseménykor vagy azzal kapcsolatban.

12.2. Ha a kereskedő a távollévők között kötött szerződés vagy az üzlethelyiségein kívül kötött szerződés esetén utólagosan, legkésőbb azonban a szerződéstől való elállási határidő kezdete után 12 hónapon belül tájékoztatta a fogyasztót az elállási jogról az 12.1. pont alapján, akkor a fogyasztó a távollévők között kötött szerződéstől vagy az üzlethelyiségein kívül kötött szerződéstől elállhat:

a) 14 napon belül attól a naptól számítva, hogy a kereskedő utólagosan teljesítette a tájékoztatási kötelességét, amennyiben a 12.1. pont a) részére vonatkozik;

b) 30 napon belül attól a naptól számítva, hogy a kereskedő utólagosan teljesítette a tájékoztatási kötelességét, amennyiben a 12.1. pont b) részére vonatkozik.

12.3. Ha a kereskedő nem nyújtott a fogyasztónak külön tájékoztatást az elállási jogról a távollévők között kötött szerződés vagy az üzlethelyiségein kívül kötött szerződés esetén sem az 12.2. bekezdés szerint, akkor a fogyasztó a távollévők között kötött szerződéstől vagy az üzlethelyiségein kívül kötött szerződéstől 12 hónapon belül elállhat az 12.1. bekezdés szerinti határidő lejártát követően.

12.4. Az árut a fogyasztó által átvettnek tekintjük, ha a fogyasztó vagy az általa megbízott harmadik személy a futáron kívül átveszi a megrendelt áru összes részét, vagy

a) Ha a fogyasztó által egy megrendelésen belül megrendelt áruk külön-külön érkeznek, akkor az árut akkor tekintjük átvettnek, amikor a megrendelésben szereplő utolsó árut kézbesítették;

b) Ha több elemből vagy részből álló áru érkezik, akkor az utolsó rész vagy az utolsó elem is kézbesítésre kerül;

c) Ha az árut meghatározott időszakon belül ismételten kézbesítik, az áru az első áru átvételével átvettnek tekinthető.

12.5. A fogyasztó elállhat a távollévők közötti szerződéstől vagy a kereskedő székhelyén kívül kötött szerződéstől, amelynek tárgya az áru kézbesítése, még a szerződéstől való elállás idejének kezdete előtt.

12.6. A fogyasztó a távollévők között kötött szerződés vagy az üzlethelyiségein kívül kötött szerződés esetén gyakorolhatja az elállási jogát írásbeli formában vagy más tartós adathordozón rögzített formában. Ha a szerződést szóban kötötték, akkor a fogyasztó elállási jogának gyakorlásához elegendő bármilyen egyértelműen megfogalmazott nyilatkozat, amely kifejezi a fogyasztó szándékát a szerződéstől való elállásra (a továbbiakban: „elállási nyilatkozat”). A fogyasztó használhat mintaszerű elállási nyomtatványt is.

12.7. Az elállási határidő, amely a 12.1. és 12.3. bekezdések szerint van megadva, akkor is érvényesnek tekinthető, ha a fogyasztó legkésőbb a határidő utolsó napján elküldi az elállási nyilatkozatot a kereskedőnek.

12.8. A fogyasztó csak konkrét termékre vagy termékekre vonatkozóan gyakorolhatja elállási jogát, ha a kereskedő a távollévők között kötött szerződés vagy az üzlethelyiségein kívül kötött szerződés alapján több terméket szállított vagy szolgáltatott.

12.9. Az elállási jog gyakorlásának bizonyítási terhe a fogyasztót terheli.

XIII. A fogyasztó jogai és kötelességei a távollevők közötti szerződés és az eladó üzlethelységein kívül kötött szerződéstől való elállást követően

13.1. A fogyasztó köteles a távollevők között kötött szerződéstől vagy az üzlethelyiségen kívül kötött szerződéstől való elállás napjától számított 14 napon belül az árut visszaküldeni, vagy az árut a kereskedőnek, illetve a kereskedő által az átvételre kijelölt személynek átadni; ez nem érvényes, ha a kereskedő felajánlja, hogy személyesen vagy az általa kijelölt személyen keresztül veszi át az árut. Az első mondat szerinti határidőt megtartottnak kell tekinteni, ha a fogyasztó az árut legkésőbb a határidő utolsó napján elküldi a kereskedőnek.

13.2. A távollevők között kötött szerződéstől vagy az üzlethelyiségen kívül kötött szerződéstől való elállás esetén a fogyasztó csak az áru kereskedőhöz vagy a kereskedő által az átvételre kijelölt személyhez történő visszaküldésének költségeit viseli; ez nem érvényes, ha a kereskedő beleegyezett, hogy a költségeket maga viseli, vagy ha a kereskedő nem teljesítette a tájékoztatási kötelezettségét, azaz nem nyújtott külön tájékoztatást a fogyasztónak a távollevők között kötött szerződéstől és az üzlethelyiségen kívül kötött szerződéstől való elállási jogáról.

13.3. A fogyasztó felelős az áru értékcsökkenéséért, amely az áru tulajdonságainak és működésének megállapításához szükséges mértéket meghaladó használat következtében keletkezett; ez nem érvényes, ha a kereskedő nem tett eleget a 108/2024. sz. törvény 15. § (1) f) pontja szerinti tájékoztatási kötelezettségének a fogyasztóvédelemről, valamint egyes törvények módosításáról és kiegészítéséről szóló hatályos jogszabály alapján.

13.4. A fogyasztónak kötelessége megfizetni a kereskedőnek a ténylegesen nyújtott teljesítés árát a szerződésből való visszalépésről szóló értesítés kézhezvételéig, amennyiben a fogyasztó a 108/2024. (X.) Fogyasztóvédelmi törvény 19. § 1. bekezdése szerint visszalép a távollévő szerződésből vagy a kereskedő üzleti helyiségeinek környezetében kötött szerződésből, amelynek tárgya szolgáltatás nyújtása, olyan víz szállítása, amely nem adható el korlátozott mennyiségben vagy meghatározott mennyiségben, illetve fűtés szállítása, és a teljesítés megkezdése előtt kifejezetten hozzájárult a 108/2024. (X.) Fogyasztóvédelmi törvény 17. § 10. c) pontja szerint. A ténylegesen nyújtott teljesítés ára arányosan kerül kiszámításra a szerződésben megállapított teljes ár alapján. Ha a szerződésben megállapított teljes ár túl magas, a ténylegesen nyújtott teljesítés ára a nyújtott teljesítés piaci ára alapján kerül meghatározásra.

13.5. A fogyasztónak a 11.1. pont szerinti távollévő szerződésből vagy a kereskedő üzleti helyiségeinek környezetében kötött szerződésből való visszalépés jogának gyakorlása esetén a 13.1., 13.3. – 13.5. pontok szerinti kötelezettségek és a 14.3. pont szerinti további költségek megfizetése mellett nem terjed ki semmilyen további kötelezettség vagy költség.

13.6. Termékvisszaküldés módja és visszaküldési címek:

Szerződéstől való elállás esetén a Vevő köteles visszaküldeni az Árut az Eladó visszaküldési címére vagy az Eladó által az Áru átvételére meghatalmazott személynek átadni, legkésőbb a szerződéstől való elállási jog gyakorlásának napjától számított 14 naptári napon belül. A visszaküldés akkor minősül határidőben teljesítettnek, ha a Vevő a 14 napos határidő lejárta előtt visszaküldi az árut.

Ferex s.r.o.

Vodná 23, 

949 01

Nitra (Szlovákia)

13.6.1. A Vevő köteles az árut hiánytalanul, a teljes dokumentációval együtt (vásárlást igazoló bizonylat, termékismertető, használati utasítás stb.), sértetlenül, lehetőleg eredeti csomagolásban visszaküldeni az Eladó által megadott visszaküldési címre. A sértetlen kézbesítés érdekében az Eladó javasolja a csomag bebiztosítását.

XIV. A kereskedő jogai és kötelezettségei a fogyasztó távollévő szerződésből és a kereskedő üzleti helyiségeinek környezetében kötött szerződésből való visszalépése után

14.1. A kereskedő köteles 14 napon belül a szerződés visszalépéséről szóló értesítés kézhezvételétől számítva visszafizetni a fogyasztónak minden olyan fizetést, amelyet tőle fogadott el a távollévő szerződés alapján vagy annak összefüggésében, a kereskedő üzleti helyiségeinek környezetében kötött szerződésből vagy egy kiegészítő szerződésből, beleértve a szállítási, kézbesítési, postai és egyéb költségeket és díjakat.

14.2. A kereskedő köteles a 14.1. pont szerinti bekezdés szerinti összes fizetést visszafizetni a fogyasztónak a szerződés visszalépésének megfelelő mértékben, amennyiben a fogyasztó nem lépett vissza a távollévő szerződés teljeséből vagy a kereskedő üzleti helyiségeinek környezetében kötött szerződés teljeséből. A kereskedő nem számíthat fel a fogyasztónak további szállítási, kézbesítési, postai és egyéb költségeket és díjakat.

14.3. A kereskedő nem köteles további költségeket megfizetni a fogyasztónak, amennyiben a fogyasztó kifejezetten más szállítási módot választott, mint a kereskedő által kínált legolcsóbb általános szállítási mód. A további költségek alatt a fogyasztó által választott szállítási költségek és a kereskedő által kínált legolcsóbb általános szállítási mód költségei közötti különbséget értjük.

14.4. A kereskedő nem követelheti a fogyasztótól a következő költségek megfizetését: a) Szolgáltatás nyújtása, olyan víz szállítása, amely nem adható el korlátozott mennyiségben vagy meghatározott mennyiségben, illetve fűtés szállítása során felmerülő költségek megfizetése a szerződés visszalépési határideje alatt (12.1.–12.3. pontok szerint) függetlenül a nyújtott teljesítés mértékétől, amennyiben:

  • a kereskedő nem nyújtott a fogyasztónak a 108/2024. (X.) Fogyasztóvédelmi törvény 15. § 1. f) vagy h) pontja szerinti információkat, vagy
  • a fogyasztó nem adott a kereskedőnek kifejezett hozzájárulást a szolgáltatás nyújtásának vagy a víz vagy fűtés szállításának megkezdéséhez a 108/2024. (X.) Fogyasztóvédelmi törvény 17. § 10. c) pontja szerint,

b) Digitális tartalom teljes vagy részleges szállítása, amelyet a kereskedő nem tárgyas hordozón ad, amennyiben:

  • a fogyasztó nem adott a kereskedőnek kifejezett hozzájárulást a digitális tartalom szállításának megkezdéséhez a 108/2024. (X.) Fogyasztóvédelmi törvény 17. § 10. c) pontja szerint,
  • a fogyasztó nem nyilatkozta, hogy megfelelő tájékoztatást kapott arról, hogy a 1. pont szerinti hozzájárulás kifejezésével elveszíti a szerződésből való visszalépés jogát, vagy
  • a kereskedő nem nyújtott a fogyasztónak a 108/2024. (X.) Fogyasztóvédelmi törvény 17. § 12. b) vagy 13. b) pontja szerinti visszaigazolást.

14.5. A kereskedő nem köteles a fogyasztónak a 14.1. pont szerinti fizetéseket visszatéríteni a távollévő szerződésből vagy a kereskedő üzleti helyiségeinek környezetében kötött árucszerzési szerződés visszalépése esetén, mielőtt az áru kézhez kerülne, vagy amíg a fogyasztó nem bizonyítja, hogy az áru visszaküldésre került a kereskedő részére, kivéve, ha a kereskedő javasolja, hogy az áru személyesen vagy a kereskedő által kijelölt személy által legyen átvehető.

14.6. A kereskedő köteles a 14.1. pont szerinti fizetéseket ugyanolyan módon visszafizetni a fogyasztónak, amelyet a fogyasztó alkalmazott a fizetés során; ez nem érinti a kereskedő jogát, hogy a fogyasztóval más visszafizetési módban állapodjon meg, amennyiben a fogyasztónak a visszatérítés során nem számítanak fel díjakat.

14.7. A kereskedő köteles saját költségén biztosítani az áru átvételét a 14.1. bekezdés szerinti határidőn belül, amennyiben a kereskedő üzleti helyiségeinek környezetében kötött szerződés alapján az áru a szerződés megkötésének időpontjában a fogyasztó otthonába került, és az áru jellege miatt nem lehetséges az áru postai úton történő visszaküldése a kereskedőhöz.

14.8. A kereskedő és a fogyasztó által a 11.1. pont szerinti szerződés visszalépése miatt felmerülő követelések egyrendű elszámolását tilos alkalmazni.

  1. Felügyelő szerv

15.1.

Szlovák Fogyasztóvédelmi Hivatal (SOI) Nyitrai Kerületi területileg illetékes hatósága, címe Staničná 9, P.O. Box 49A, 950 50 Nitra 1,  tel.: 037/772 02 16 fax.:  037/772 00 24 Telefonszám:. 037/772 02 16

fax: 037/772 00 24

e-mail cím: nr@soi.sk

Webes elérhetőség panaszok benyújtásához: https://www.soi.sk/sk/Podavanie-podnetov-staznosti-navrhov-a-ziadosti/Podajte-podnet.soi

 

XVI. Alternatív vitarendezés

16.1. Amennyiben a fogyasztó nem elégedett azzal, ahogyan az Eladó kezelte a panaszát, vagy úgy véli, hogy az Eladó megsértette a jogait, a Vásárlónak joga van az Eladóhoz fordulni jogorvoslatért. Ha az Eladó a fogyasztó kérésére elutasító választ ad, vagy nem válaszol ilyen kérésre a kérés elküldését követő 30 napon belül, a fogyasztónak joga van kezdeményezni a vitás ügy alternatív rendezését a 391/2015. sz. törvény 12. § szerint az alternatív fogyasztói viták rendezéséről és egyes törvények módosításáról és kiegészítéséről. Az alternatív fogyasztói viták rendezésére illetékes szerv az Eladóval szemben a Szlovák Kereskedelmi Felügyelet (elérhetősége itt található: https://www.soi.sk/sk/alternativne-riesenie-spotrebitelskych-sporov.soi), vagy egyéb, az Alternatív Vitarendezési Szervként nyilvántartásba vett jogosult jogi személy, amely szerepel a Szlovák Köztársaság Gazdasági Minisztériuma által vezetett alternatív vitarendezési szervek listáján (a lista elérhető a http://www.mhsr.sk/ oldalon, vagy közvetlenül a https://www.mhsr.sk/obchod/ochrana-spotrebitela/alternativne-riesenie-spotrebitelskych-sporov-1/zoznam-subjektov-alternativneho-riesenia-spotrebitelskych-sporov-1 oldalon).

A fogyasztónak joga van választani, hogy a felsorolt alternatív vitarendezési szervek közül melyikhez fordul. A fogyasztó az alternatív vitarendezési javaslat benyújtásához használhatja az online vitarendezési platformot, amely elérhető a http://ec.europa.eu/consumers/odr/ weboldalon, vagy közvetlenül a https://webgate.ec.europa.eu/odr/main/index.cfm?event=main.home.chooseLanguage internetes oldalon.

Az alternatív vitarendezést csak az a Vásárló vehet igénybe, aki a szerződés megkötése és teljesítése során fogyasztóként lép fel. Az alternatív vitarendezés csak a fogyasztó és az Eladó közötti, fogyasztói szerződésből eredő vagy fogyasztói szerződéssel összefüggő vitákra vonatkozik. Az alternatív vitarendezés kizárólag távollevők között kötött szerződésekre vonatkozik. Az alternatív vitarendezési szerv elutasíthatja a javaslatot, ha a vita pénzbeli értéke nem haladja meg a 20 eurót. Az Alternatív vitarendezési szerv a fogyasztótól legfeljebb 5 EUR + ÁFA díjat kérhet az alternatív vitarendezési eljárás kezdeményezéséért.

Minden további információ az Eladó és a Vásárló – fogyasztó közötti alternatív vitarendezésről, amely a Vásárlási szerződésből, mint fogyasztói szerződésből ered vagy azzal összefüggésben van, megtalálható a Szlovák Gazdasági Minisztérium weboldalán a www.mhsr.sk címen és a 391/2015. sz. törvényben az alternatív fogyasztói viták rendezéséről és egyes törvények módosításáról és kiegészítéséről.

XVII. Kiegészítő rendelkezések

17.1. Az Eladó nem köt adásvételi szerződést, nem kínál megvásárlásra, nem közvetít és nem kézbesít alkoholtartalmú italokat (termékeket), dohánytermékeket és más termékeket olyan személyeknek (Vásárlóknak), akik az adásvételi szerződés megkötésekor nem töltötték be a 18. életévüket, és amelyek eladása 18 éven aluli személyek részére tilos a Szlovák Köztársaság érvényes és hatályos jogszabályaival összhangban. Az előzőek alapján az Eladó ellenőrzi, hogy a Vásárló betöltötte-e a 18. életévét, úgy, hogy ellenőrzi a Vásárló személyi igazolványát vagy útlevelét a rendelés átadásakor. Ezt az ellenőrzést az Eladó által megbízott személy végzi, akit azzal bíztak meg, hogy kézbesítse a megrendelést a Vásárló számára. Abban az esetben, ha a Vásárló betöltötte a 18. életévét, és nem utasítja vissza személyazonosító igazolását, az Eladó átadja a megrendelést a Vásárlónak, és az adásvételi szerződés érvényességét veszíti.

XVIII. Információk az elfogadott kódexekről

18.1. Az Eladó értesíti a fogyasztót, hogy nem létezik különleges etikai kódex, amelynek betartásához az Eladó ragaszkodik. Ugyanakkor az etikai kódex alapján az a megegyezés vagy azon szabályok összegzése értendő, amelyek meghatározzák az Eladó magatartását, aki vállalta ezen kódex betartását egy vagy több speciális üzleti gyakorlatra vagy iparágra vonatkozóan, ha ezeket nem törvény, jogszabály vagy közigazgatási szerv rendelkezése írja elő. Ezen kívül tájékoztatást ad arról is, hogyan ismerheti meg a fogyasztó ezeket, vagy szerezheti be a szövegüket.

XIX. Fogyasztói termékértékelések

19.1. Az Eladó nem ellenőrzi vagy korlátozza a termék értékelését kizárólag azokra a személyekre, akik a terméket az Eladónál vásárolták meg.

XX. Végső rendelkezések

20.1. Az Eladó fenntartja a jogot ezen Általános szerződési feltételek módosítására. Az Általános szerződési feltételek változásával kapcsolatos írásbeli tájékoztatási kötelesség akkor teljesül, amikor módosított Általános szerződési feltételeket közzéteszik az Eladó webhelyén. Az Általános szerződési feltételek módosítása esetén a Vásárló és az Eladó közötti jogviszonyt a jogviszony megszűnéséig az adásvételi szerződés megkötés pillanatában érvényes Általános szerződési feltételek szabályozzák.

20.2. Ezek az Általános szerződési feltételek a reklamációs eljárás és a webhely adatvédelmi irányelveinek elválaszthatatlan részei. Az említett dokumentumok - Reklamációs eljárás és az Adatvédelmi irányelvek közzé vannak téve az Eladó webhelyén.

20.3. Jelen Általános szerződési feltételek az Eladó weboldalán történő közzétételükkel, 2024.12.30-án lépnek hatályba és válnak érvényessé.

Ez a webáruház a http://www.pravoeshopov.sk által kiadott tanúsítvánnyal rendelkezik.

 

30 éve
Önökért vagyunk
Fizetés
számla alapján
Gyors
kézbesítés
Pénzvisszafizetési
garancia